Naše aktivity: KOLOBEH z Řípu do Prahy | Tandemové seskoky | Paraškola Odyssey | Květinářství | Boot camp s Hankou Dvorskou | Glukometry
Our activities: Tandem Jumps | Boot camp with Hanka Dvorska

Kontakt

Radlická 28, 150 00 Praha 5
tel.: 251 562 285

Kontaktní e-mail: info@hajd.cz

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Jaroslav Dvorský:
   e-mail: dvorsky@hajd.cz
   tel.: 603 255 976


 

Výcvik

Úvodní strana / Paragliding / Kurzy pro začátečníky

Kurzy paraglidingu pro začátečníky

Přijďte se  s námi naučit létat.

Zájemci o tento nejjednodušší způsob létání mají možnost zúčastnit se začátečnických kurzů, které jsou zaměřeny na získání základních leteckých dovedností. Čtyři výcvikové dny jsou zaměřeny na zvládnutí první fáze letového výcviku včetně samostatných letů. Cena kurzu zahrnuje půjčení kompletního vybavení na létání a obětavý instruktorský servis. Studenti FTVS hradí pouze režijní náklady. Doprava, ubytování a strava jsou v režii účastníků kurzu.

OBECNÉ INFORMACE

Kurz probíhá internátní formou na Rané u Loun.
Je na zvážení účastníků výcviku, jestli budou na místo výcviku dojíždět a nebo budou spát ve stanu. K dispozici jsou i pokoje hotelového typu (250,-/noc), které můžeme pro Vás zarezervovat. Pro tuto eventualitu potřebujeme Vaše vyjádření v co největším časovém předstihu.

Stravování probíhá Vámi preferovaným způsobem. Z vlastních zdrojů u stanu na vlastním vařiči, neboť tam není žádné kuchyňské zařízení. Ve všedních dnech je Vám k dispozici místní samoobsluha. A nebo využijete místní pohostinnosti. V omezené míře můžete za lidové ceny konzumovat jednoduchá jídla (polévky, tousty, klobásy) přímo v místě ubytování a nebo se vydáte do místních restauračních zařízení, které budou po dobu kurzu vrcholem kulturního vyžití.

Místem výcviku je okolí kopce Raná u Loun. Hodina zahájení bude uvedena v poznámce u příslušného termínu. Další dění je již řízeno aktuálním vývojem počasí a vaší šikovností zvládat jednotlivé letecké krůčky. Při příznivých okolnostech je toto výcvikové setkání zakončeno samostatnými lety z vrcholu kopce.  Základní kurz může absolvovat každý průměrně zdatný zájemce ve věku od 15 - 60 let bez jakékoli předchzí přípravy. Kriteriem fyzické způsobilosti je 15 kg těžký batoh, který si budete muset přinést na místo startu.

Povinné vybavení:

  • Prohlídka praktického lékaře na samostatném listu (schopen paraglidingu).
  • Obuv zpevňující kotník.
  • Sportovní oděv

Doporučujeme vlastní úrazové pojištění.

Další výcvik odpovídá leteckým ambicím a časovým možnostem a řeší se s každým účastníkem individuálně.

 

Pro další zdokonalování Vaší letecké způsobilosti připravujeme:

  • Pokračovací třídenní kurzy v českých horách
  • Výcvik na navijáku, zaměřený na získání pilotního průkazu „A“
  • Letecké akce ve vyšších horách, zaměřené k dolétání výcvikových osnov a získání pilotního průkazu A, B.
  • Tandemové lety pro Vás i Vaše blízké

Tyto zdokonalovací podniky mají spíš jednodušší formu, kde upřednostňujeme sepětí s přírodou se spaním ve stanu před okázalým ubytováním s dojížděním na místo výcviku. Program kurzů je veden dle výcvikové osnovy PL-3 LAA ČR.

Cena kurzu se pohybuje kolem 4000,- Kč a je upřesněna u konkrétního termínu. Cenu ovlivňuje úroveň dosavadních leteckých zkušeností, lokalita výcviku a další poskytované služby.